İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni siteler için seo

Yeni web sitesi sahiplerinin siteleri için hemen seo tekniklerini araştırmaya başlaması yanlış bir adımdır. Ama bu konuda onlardan çok webmaster forumlarında paket, paket soe çalışması satan sürümcü seocuların hatası vardır.

 

Milletin ağzını süslü seo sloganlarıyla sulandırıp 2 günlük siteye seo teklif eden bazı piyasa çakallarının ortaya çıkardığı bu algıdan amatör birinin etkilenmemesi mümkün değil.

 

 

 

[saritext]Yeni siteler için yapılması gerekenleri sizlere açıklamalarıyla anlatacağız.[/saritext]

yeni-sitelere-seoÖncelikle yeni bir site için ilk yapılması gereken, web sitesinin optimize ayarlarıdır. [mavitext]Google[/mavitext]’ın kolay ziyaret edebileceği, haritasını hızlı bir şekilde çıkarabileceği bir alt yapıya ihtiyacınız olacaktır.

 

Bu ilk aşamada kesinlikle atlanmaması gereken bir çalışmadır. Optimize çalışmaları, wordpress içerik yönetim sisteminden örnek verecek olursak, sitenizin kod yapısının sadeleştirilmesi, eklenti ve kodlamalarla sorgu sayılarının düzenlenmesi, ziyaretçilere daha hızlı sayfa geçişleri sağlamak için statik sayfalar oluşturulması bunlardan bazılarıdır. Bu konu fazla geniş olduğu için ayrı bir makale yazmak gerekecektir.

 

O yüzden kısa geçip, diğer yeni site tekniklerinden devam edelim. Yeni sitelerde optimize ayarlarınızı yaptıktan sonraki aşama, düzenli olarak içerik girmektir. Bu hepsinden önemlisidir. Sitenin işlemesini sağlayan ve trafik alan, içeriğidir. İçeriğin kalitesi ve ne oranda fayda sağladığı da çok önemlidir. Bu konuda özgün bir içerik yazmanız ilk aşamada yeterli olacaktır. Yani sitenizi yayınladığınız kategoriye uygun, ya kendi yazınız ya da herhangi bir makale yazarından aldığınız özgün makaleler işinizi görecektir.

Özgün içerikleri günlük belirlediğiniz adetlerde her gün düzenli olarak yayınlamanız gerekmektedir. Yayınladığınız içeriklerin arama motorlarında hızlı bir şekilde listelenmesi için de en önemli strateji, içerik yayın saatlerinin düzenli tutulmasıdır. Yani günlük 2şer içerik giriyorsanız her gün saat 11-12 arasında girerseniz, arama motoru örümcekleri bir süre sonra sitenizi her gün o saatlerde ziyaret etmeye başlayacaktır. Bu kesin ve arama motorlarının da önerdiği bir stratejidir.

 

Düzenli içeriği de hallettikten sonra, aynen çalışmaya devam ediyoruz. Evet, hani seo dediğinizi duyar gibiyim. Yeni sitelere seo yok arkadaşlar. Önce sitenizi arama motorlarına birkaç ay tanıtacak sonra da rakiplerinizle [saritext]seo[/saritext] yaparak rekabete gireceksiniz.

5 Yorum

 1. Urge Click Urge Click 18 Şubat 2014

  paylaş,yeni siteler keşfet, siteni indekle. inceleyin.

 2. A. Rahman Gök A. Rahman Gök 19 Şubat 2014

  Siteler reklama yeni boyutlar katmış. Haberi tıklıyorsun reklam çıkıyor tam biteceği esnada da izlemek istemiyorsanız tıklayın diyor maynak!

 3. basricanbay2 basricanbay2 21 Şubat 2014

  himym’nin yeni bölümünü hala yayınlamayan siteler allah sizin evlerinize ateşler salsın ocaklarınız sönsün

 4. Nauman zia butt Nauman zia butt 24 Şubat 2014

  Yeni Yasaya göre Web siteler hızlı açılmalı. İşte web sitenizin yeni düzeltmeleri

 5. Girişim Haber Girişim Haber 25 Şubat 2014

  Sitenizin Keşfedilmesini Sağlamak, Yeni Siteler Keşfetmek İçin: UrgeClick

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir