İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yavaş İnternet Çözümü

1 Bilgisayarı kontrol edin

Eğer indirme işleminiz yanlış veya yavaşsa ,  modeminizle WLAN bağlantısı kurabiliyorsanız dahi ek olarak balanslı bir web bağlantısı kurmak amaçlı 3 adımda göstereceğimiz talimatları uygulayın .  Bunun Için karşın eğer WLAN bağlantısı kuramıyorsanız ,  bilgisayarınızın WLAN adaptörünün kazara kapatılmadığından emin olun .  Notebook’lar WLAN amaçlı ya farklı bir açma donanımına veya açma kapamaya yarayan fonksiyonel bir anahtara sahiptir .  >>Ağ ve İnternet  ”  Ağ durumu  .  .  . << sayfasını araştırma masasından açın ,  sol sütundan >>Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin<>Kablosuz ağ bağlantısı<< kırmızı bir çarpı işaretine sahipse ,  donanımın açma anahtarına basmanız veya USB çubuğu çıkarıp tekrar takmanız gerekecek .  Eğer bağlantı silikleşmişse ,  programı etkinleştirmek amaçlı >>Etkinleştir<< opsiyonunu seçin .

2 Modem kontrolü

Eğer PC cephesinde her birşey yolundaysa ,  WLAN’ın modemde etkili olup ,  olmadığını kontrol edin .  Bunu WLAN LED ışığının yanmamasından anlayabilirsiniz .  Eğer yanmıyorsa ,  aygıtın ilgili donanım anahtarına basın .  Bu işlemi modemin web ara yüzünü faydalanarak da yapabilirsiniz .  Elbet bunun amaçlı modeme LAN kablosu ile bağlanmanız gerekecek .

3 WLAN irtibatını test edin

WLAN bağlantısı oluşturulmuş meydana gelmesine ötürü yanlış ve yavaş indirme işlemi devam ediyorsa ,  modemle bilgisayarınız arasındaki bağlantının sağlamlığını kontrol etmeniz gerekmekte .  [Win] + [R] kombinasyonu ile komut penceresini açın ve’cmd’ komutunu girip ,  [Enter]’a basın .  Ek Olarak genel bir görünüm cihazı amaçlı pencereyi büyütün .  ‘ipconfig’ komutu bilgisayarınızın tüm ağ ara yüzünü gösterir .  Bunlardan >>Varsayılan ağ geçidi:<< altında bir IP adresi göreceksiniz  belediye  bu modeminizin IP adresidir .  Kapsamı Geniş bir kullanım sahasına sahip Netmaster’da modemlerinde varsayılan olarak IP adresi ‘192 . 168 . 0 . bir’dir .  Modeme devamlı olarak  ( her saniye )  bağlantı sorgulamaları yollamak amaçlı ‘ping  belediye t 192 . 168 . 0 . bir’ komutunu girin .  Eğer >> 192 . 168 . 0 . bir cevabı: bayt=32 .  .  . << belirirse ,  PC ve modem arasındaki temel bağlantı gerçek biçimde çalışıyor demektir .  Durum buysa ping komutunu [Ctrl] + [C] ile iptaledin ve hamle 5’e gidin .

4 Yanlışları belirleyin

Eğer >>Süre< altında gösterilen ölçüt 20 ms’den büyük ise , optimizasyona gereksinim var demektir  ( hamle 6 )  .  Eğer >>İstek zaman aşımına uğradı<< yanıtı daimi veya devamlı olarak beliriyorsa ,  bunu bilhassa uygulayabilirsiniz .  Eğer >>Genel hata<< iletisi beliriyorsa ,  hamle bir’i bir ek olarak kontrol edin .  Eğer >>Hedef ana PC ulaşılamaz<< bildirisiyle karşılaşıyorsanız ,  önümüzdeki adıma devam edin .

5 Aygıtlarınızın pozisyonlarını kontrol edin

Uzun ping periyodları ,  bağlantı kopuklukları ve fit Windows kablosuz ağ göstergesi  ( örn .  5 çubuk içerisindeki yalnızca bir veya 2 )  gösteriyor ki her ne civarı ikaz geliyor olsa da bilgi taşımak amaçlı epeyce fit .  Çoğunlukla modemi ,  anteni havaya bakacak biçimde , yüksek bir noktaya taşımak problemin çözümüne destekçi olacaktır .  Dış anteni olmayan Netmaster yeni sezon modelleri en güzel performansı duvara monte edildiklerinde verirler .  Etkileyici tarafında ise USB çubuğunu bilgisayarın arkasında ,  yere gömülü biçimde takmayın .  Bunun mahaline ,  bir USB uzatma kablosuyla masanızın üst kısmına yerleştirin .  Davranış şeklinde ping testi yaparak notebookunuz amaçlı ideal pozisyonu inceleyebilirsiniz  belediye  ansızın çok santimetre dahi verimi birçok arttırabilir .  İdeal pozisyonu bulduğunuzda ,  WLAN ayarlarını optimize etmelisiniz .

6 Performansı optimize edin

Dergi DVD’sinde yer meydan InSSIDer arabayı sizlere bilginin taşıma edildiği WLAN irtibatının kuvvetini gösterecektir .  Eğer bir blokta WLAN’ınız civarı güçlü bilgi taşıyan ondan pek dış WLAN görürseniz ,  WLAN tepkinizi optimize etmeniz gerekmektedir .  Frekans alanı yalnızca ansızın çok dış WLAN ile anlatılan bir kanal bulun  ( bir , 5 , 9 ve 13 kanallarından )  .  Bu kanalı modeminizin web ara yüzünde belirleyin .  Netmaster modemlerde bunu >>Kablosuz  ” Kontrol kanalı << sayfasından yapabilirsiniz .

7 En yüksek hızı edinin

Eğer InSSIDer az sayıda ve büyük ihtimalle fit başka kablosuz ağlar gösteriyorsa ,  kanal birleştirme metodunu faydalanarak hızı arttırabilirsiniz .  Netmaster web ara yüzünde >>Kablosuz  belediye  Konuk ağ<< sayfasını açın ve >>Kablosuz Köprüleme<>Kablosuz  ”  kontrol kanalı  ”  2 . 4 GHz frekans bandı  ”  Kablosuz birliktelik etkili <

8 Donanım çözümlerini kullanın

Eğer şunlar destekçi olmazsa ,  yepyeni bir donanım sağlamak etmelisiniz .  Ev ağı genişletme seçeneklerinden en ideali bir Powerline adaptörü kullanmak  ( fotoğrafın solunda )  .  Bir WLAN tekrarlayıcısı temel ,  fakat hız ile ilgili belli bir süre taviz vermeniz gerekmektedir .  Elbet ideal kombinasyon yepyeni bir modem/yönlendirici  ( sağda )  ve 802 . 11ac WLAN standardına sahip cihazlar .  Son testimizde bu kombinasyonla bir sürü yüksek hızlara ulaşabildik .  Bunun Için karşın ,  maksimum randıman amaçlı ac destekli bir notebook veya köprü modunda 2. bir yol gösterici veya ac modunda 2. edevat gerekmekte .  Ac WLAN’lı USB çubukları ve PC kartları ,  n belediye WLAN sahibi notebooklara yönelik bir sürü da pek bir avantaja sahip değil  belediye  bilhassa de uzunca mesafelerde .

 

 

92005

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir