İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Windows 8 Metro Uygulamalarının Açılmama Sebepleri

Windows 8 bir bir sürü görsellik ve yeniliklerde birlikte geldi  ,  bu yeniliklerle birlikte bir sorunda ayrı olarak geldi , bu sıkıntıları Microsoft çıkardığı yamalar güncellemeler ile birlikte her geçen zaman aşılmaktadır .

Bu meselelerden biride Metro uygulamasıdır  ,  Windows 8 metro uygulamalarında metro uygulamalarına basılınca geliyor ama açılmıyor peki bu sorun ne hedefle kaynaklıyor ?

Şimdi bunun için ne hedefle durumda olan bir kaç tavsiye sunmak istiyorum inşallah bunlardan biri problemin çözümüne destekçi olabilir .

* ilk öncesinde Ekran Kartı şoförü ile ilgili güncel durumda olan sürücüyü ekran kartı resmi sitesinden bularak bu problemin çözümüne ulaşınız .

* öbür bir çözüm yöntem ise bilgisayarınızdaki yoğun antivirüs yazılımlarıyla alakalıdır .  eğer anti virüs programı kaldırıp tecrübe imkanınız bir yandan böyle deneyin .

* Bilgisayarınızda anti virüs yoğun değil tekrardan sorun devam ediyorsa yapmış olduğunuz güncellemelerden kaynaklanmış olabilmektedir .  Sistem Geriye yüklemesi yaparak daha önceki güncellemeye dönebilirsiniz .

* En Son olarak bir yandan Dos komutunu yönetici olarak açınız ve sfc / scannow komutunu yazarak deneyiniz .

Not : Dos komutu çalıştırmak emelli Win + R tuşuna basınız ve çıkan çalıştır penceresine Cmd yazarak enterleyin

 

Windows-81

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir