İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Whatsapp Mavi Tık Nedir Hakkında Bilgiler

Whatsapp kısa bir süre önce facebook yönetimi tarafından hatırı sayılır bir paraya satın alınmıştı. Kısa süre içerisinde pek çok yeniliği de beraberinde getirmeye devam ediyor. Kullanıcılarına sunduğu son özellik ise [mavitext]mavi tık [/mavitext]uygulaması oldu.

Eskiden bildiğiniz gibi Whatsapp kullanan bir kişiye gönderdiğiniz ileti, resim, video ya da ses kaydı iki gri tık ile sizlere gösterilmekteydi. Ancak karşıdaki kişinin bu iletiyi görüp göremedikleri hususunda bir bilgi sahibi olmamız pek mümkün değildi. Dolayısı ile artık gönderdiğiniz her şeyin okunup okunmadığı ile ilgili anında bilgi sahibi olabilmeniz için mavi tık sisteminin devreye girdiğini belirtmek isteriz.

Bundan böyle Whatsapp üzerinden gönderdiğiniz her ne olursa olsun karşı taraf gördüğü andan itibaren gri tıkların renginin [mavitext]mavi [/mavitext]olduğunu da biliniz. Böylece acaba gördü mü ya da görmedi mi gibi bir sıkıntı ile asla karşılaşmaz ve süreçten emin olabilirsiniz. Çok kısa bir zaman önce uygulamaya konulan mavi tık hizmetinin bazı kitlelere tarafından beğenilmesine karşın, yine bir takım kitlenin gereksiz ve anlamsız olduğu görüşleri de sosyal platform üzerinde fazlası ile yankı buldu.

Ancak görünen o ki Whatsapp, kullanıcılarına çok daha yeni ve faydalı olacağını düşündüğü hizmetleri sunmaya devam edecek. Sizlerde artık mavi tıkla tüm iletilerinizin görülüp görülmediğini tespit edebilir ve bu yönde içinizin rahat olmasını sağlamayı başarabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir