İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Telefonunuzu Satmadan Önce Neler Yapmalısınız?

Uzun süre kullandığınız telefonu satmak istiyorsanız öncelikle gizliliği düşünmeniz gerekmektedir. Telefonunuz ile yapmış olduğunuz işlemleri gözden geçirmek ile başlayabilirsiniz. Özel fotoğraflardan iş dosyalarına, e posta hesaplarından fatura dökümanlarına, kişisel ve iş notlarından sosyal medya hesaplarına, rehbere ve mesajlara kadar birçok veri içeren cep telefonunu temizlemek zaman almaktadır.

İlk olarak sürekli tekrarlamanız gerek bir işlem ile başlamanız gerekmektedir. Telefonunuzun hafızasını yedeklemeniz satıldıktan sonra verilerinizi kaybetmemenizi sağlamaktadır. Ardından medya dosyaları olarak adlandırılan video, müzik ve fotoğraflarınızı silmeniz gerekmektedir. Özel hayatın gizliliği açısından kişisel bilgiler içeren mesajların tümü ve notların da silinmesi gerekmektedir.

Telefonunuzda yer alan tüm kişisel verileri silmek için telefona yüklenmiş fabrika ayarları seçeneği hayatınızı kurtarmakta ve tek tek silme derdinden kurtulmaktasınız. Sayılan bütün gizli veriler de fabrika ayarlarına dön yerine basarak sonlandırabilirsiniz. [pembetext]SD kart üzerinde kayıtlı olan bilgilerin tamamını yok etmeyen fabrika ayarları büyük oran da işinizi kolaylaştırmaktadır.[/pembetext] Sd karta aktarılan bilgiler önemli olmaktadır bu nedenle telefonu satarken sd kartınızı almayı unutmamanız gerekmektedir.

SIM kartının küçültülmesi konusun da telefonunuz satılırken dikkat edilmesi gereken diğer bir unsurdur ki SIM kartına zarar gelmesi demek tüm bilgilerin yok olması anlamına gelmektedir. Özellikle Facebook, Twitter, İnstagram, Tango gibi çeşitli sosyal medya hesaplarından çıkış yaptıktan sonra uygulamaları kaldırmanız da gerekmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir