İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Galaxy Gear

Gelişmekte olan teknolojik ürünler arasında en sevilenleri ve en işlevsel olanları kullanıcısı ile buluşturma yolunda özellikle son yıllarda emin adımlarla yürümekte olan Samsung’un giyilebilir teknoloji ürünleri arasında yer alan Samsung Galaksi Gear dışarıdan baktığınızda saat gibi gözükebilmektedir.

 

Dokunmatik bir ekrana sahip olan giyilebilir teknoloji ürünü Galaksi Gear, bünyesinde bulundurduğu hoparlör ve mikrofon sayesinde rahatlıkla konuşmanızı yani telefon görüşmeleri yapabilmenizi sağlamaktadır. Henüz Samsung marka telefonların Note 3, S4 ve Note 2 modelleri ile uyumlu olarak kullanılması mümkün olan akıllı saatin diğer pek çok telefonla uyumlu hale gelmesi de beklenmektedir.

samsung-galaxy-gear

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir saatten çok öte olan cihazın dokunmatik ekranı sayesinde arama yapma, arama reddetme gibi özelliklerini rahatlıkla kullanabilmeniz de mümkün olmaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra takvim ve SMS gibi bilgileri de ekranından görebilmeniz mümkün olmaktadır.

 

Bunun yanı sıra kendine ait bir kamerası da bulunan cihaz ile uzunluğu maksimum 15 saniye olabilen[saritext] 720 p görüntü[/saritext] kalitesine sahip videolar kaydedebilmeniz de mümkün olmaktadır. Bu özelliğinin yanı sıra 1.9 megapiksel görüntü kalitesine sahip bir kamerası bulunan akıllı saatin uygulama özelliklerini uygulama mağazasından artırabilmeniz de mümkün olmaktadır.

 

Pek çok uygulama yükleyebilmenize olanak sağlayan [pembetext]Samsung Gear[/pembetext] ürününün sahip olduğu uygulamalara baktığımız zaman ise adım sayma ve sesli komut gibi kullanışlı uygulamalara sahip olduğunu görebilmemiz mümkün olmaktadır. [mavitext]1.63 inç’lik Super AMOLED[/mavitext] dokunmatik ekranının 320×320 piksel görüntü kalitesine sahip olduğunu da görebilmeniz mümkün olmaktadır.

galaxy-gear

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yüksek kalitede olan metalik bir bilekliğe sahip olan [saritext]Samsung Gear[/saritext] bileğinizi rahatlıkla sarabilmek için ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Ayrıca kare şeklinde bulunan ekranının çerçevesinin de paslanmaz çelik malzemeden yapıldığını görebilmek mümkün olmaktadır. Siyah, pembe, portakal rengi, bej ve yeşil renklerde olabilen cihazın masaüstünden zaman, mesaj ve müzik kontrolü gibi özellikleri rahatlıkla kontrol edebilmeniz söz konusudur.

 

Telefonunuza uzak olduğunuzda çağrılarınızı cevaplamanıza, telefonunuzu çıkarıp da fotoğraf çekemeyecek olduğunuzda sahip olduğunuz güzel anları ölümsüzleştirmekte, kendinize hatırlatmanız gereken konular hakkında kendi kendinize not bırakmakta faydalanabileceğiniz bu kullanışlı cihazlar sayesinde kendinizi daha özgür hissedebilmeniz mümkün olacaktır. Üstelik telefonunuza gelen bildirimleri de Google Gear akıllı saatinizden rahatlıkla kontrol edebilmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca çektiğiniz fotoğraflarınızı da sosyal paylaşım sitelerinden rahatlıkla arkadaşlarınızla paylaşabilmeniz de söz konusu olabilmektedir.

samsung-galaxy-gear2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

800 MHz işlemciye sahip olan akıllı saatlerin 4 GB dahili bellekleri ve 512 MB RAM’e sahip oldukları görülmektedir. Ayrıca 315 mAh kapasiteye sahip olan pilinin bekleme durumunda 150 saate kadar dayanıklılık gösterdiği, normal kullanım süresinin ise 25 saat kadar olduğu görülmektedir. Bluetooth bağlantısı bulunan cihazın cihazımı bul özelliği de bulunmaktadır. Yani telefonunuzun yerini bulamadığınızda biri beni çaldırsın derdi ile uğraşmak yerine akıllı saatinizden telefonunuzu rahatlıkla bulabilmeniz mümkün olacaktır.

Cihaz görüntüsü nedeni ile aklımıza casusluk filmlerini getirmektedir. Kolundaki saate konuşan casuslar gibi hissedebilmenizin mümkün olduğu cihaz sayesinde pek çok işinizin daha kolay olduğu görülebilmektedir. Bununla birlikte cihazın insanları takip ederken de rahatlıkla kullanılabilecek olması insanın içinde takip ediliyor muyum düşüncesini uyandırmaktadır. Google Glass gibi bu ürünün de insan özgürlüklerinin kısıtlanması anlamına gelip gelmediği tartışılabilir bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Öyle ya siz saate bakıyorlar zannederken fotoğrafınızın çekilebilmesi söz konusu olabilmektedir. Elbette takip edilecek bir şeyiniz varsa bu konu tehlikeli olabilmektedir.

Hangi açıdan bakacak olursanız olun; ister hayatınızı kolaylaştıran bir yenilik olarak görün ister özel hayatınızı ihlal edebilecek bir ürün olarak görün 27 Ocak 2014 itibari ile ürün satışa sunulmuş durumdadır. Yaklaşık olarak 800 TL ödeyerek cihaza sahip olabilmek herkes için mümkün olmaktadır. Sahip olduğu özellikler düşünülecek olursa gayet uygun olan fiyatlarla sahip olabileceğiniz bu ürünleri her an kolunuzda taşıyabilecek olmanız da size büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Böylelikle bayanlar için çantada telefon arama günleri de sona erecektir.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir