İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Dünyasının Yeni Üyesi Galaxy S5

Barselona’da Şubat ayı sonunda gerçekleştirilecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması beklenen cihazlardan biri de Samsung Galaxy serisinin yeni üyesi S5 olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu telefonun ilk görüntüleri de sosyal platformlarda hızla yayılmaya başlamıştır.

 

İnsanlar bu serinin önceki modelleri ile sahip oldukları özellikleri büyük bir keyif ile kullanmakta iken bu yeni model ile sahip olabilecekleri yenilikler hakkında da merak beslemektedirler.

 

samsung-galaxy-s5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S3 ve S4’ten sonra seriye eklenen cihazdan da beklentiler doğal olarak fazla olmaktaydı. Bu beklentilerin karşılanıp karşılanmayacağı ise merak konusu olmaya devam etmekle birlikte Kore kaynaklı olarak cihaz hakkında görüntülerin paylaşılması ve bu görüntülerle beraber cihaz ile ilgili olarak bazı tahminlerin yürütülebiliyor olması sayesinde henüz cihaz tanıtılmamışken cihaz hakkında ön bilgilere erişebilmemiz mümkün olmaktadır.

 

 

Akıllı telefon kullanıcılarının merakla beklemiş oldukları Samsung Galaxy S5 ile ilgili internet üzerinde dolaşan bilgilere göre 5,25 inçlik QHD ekran özelliğine sahip olması beklenmektedir. Bununla birlikte cihazın saatte 2,5 GHz hızına sahip dört çekirdekli işlemciye sahip olduğu bilgisine de ulaşılabilmektedir. Doğal olarak bu özellikler ile birlikte yapabileceklerinizin sınırlarını genişletebilmeniz söz konusu olmaktadır.

samsung-galaxy-s5-ozellikleri-samsung-galaxy-s5-fiyatlari-samsung-galaxy-s5-modeli-88298

Cihazın sahip olacağı kesin gözüyle bakılan özellikler arasında Snapdragon işlemciye sahip olması bulunmaktadır. Ayrıca cihazda olacağı kesin gözüyle bakılan özelliklerden biri de 3 GB LPDDR3 belleğe sahip olacağıdır. Bu da pek çok uygulamayı cihazınıza rahatlıkla yükleyebileceğiniz anlamına geldiği gibi SD hafıza kartlarına belki de hiç ihtiyaç duymamanız da söz konusu olabilecektir.

 

Sahip olması beklenilen tüm özellikler ile birlikte cihazın dikkat çekici özelliklerden biri de 3000 mAh pile sahip olmasıdır. Daha önce S4’te kullanılan 26000 mAh’lık pilden daha yüksek verimlilik alabilmeniz ve bu pilin ömrünün de önceki serideki pil ömrüne oranla daha uzun olması beklenmektedir.

 

Sahip olduğu tüm özellikler ile mobil telefon sevenlerin en çok beğendikleri akıllı telefon serileri arasında yer almakta olan Samsung Galaxy serisinin bu yeni üyesi de doğal olarak akıllı telefon meraklılarının beklediği cihazlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

[saritext]Samsung Galaxy S5[/saritext]’in konuşulmaya değer özellikleri arasında kamera özellikleri de bulunmaktadır. Cihazın ön ve arkasında bulunan iki kamerasından arka kameranın 20 MP ve ön kameranın 2 MP‘lik görüntüler elde etmemizi sağladığı görülmektedir. Bu özellikleri ile de hem görüntülü konuşmalarınız için hem de çekeceğiniz videolar için en kaliteli seçeneği sunduğu görülmektedir.

 

Sahip olması beklenilen tüm özellikleri ile Iphone 6 ile yarışacak olan cihazın bu yarıştan galibiyetle ayrılıp ayrılmayacağı konusunda ise henüz kesin bir şey söylemek gerçekten çok zor. Ancak bu beklenilen özellikler ve henüz ortaya çıkmayan diğer özellikleri ile Samsung Galaxy S5‘in kesinlikle bir şansı olduğunu düşünmemek elde değil. Elbette bu konu ile ilgili son sözü telefonları kullanan kişiler söyleyecektir.

Cihaz hakkında öngörülen tüm özelliklerden yola çıkarak bu cihazın serinin beklentilerini karşıladığını söylemek de mümkündür. Serinin diğer cihazlarının geliştirilmiş ve seviye atlamış hali olan [saritext]Samsung Galaxy S5[/saritext] için kullanıcıların pek çok farklı uygulamaya da cihazla birlikte sahip olma beklentisi içerisine girdikleri görülmektedir. Doğal olarak da bu durum cihazın daha fazla kullanılacağı ve gün boyunca şarjının buna dayanıp dayanamayacağı sorusunu da akıllar getirmektedir. Ancak beklenildiği gibi cihaz 3000 mAh pile sahip olursa bu durum 2 saatten daha az bir sürede şarj edilebileceği anlamına gelmektedir ve bu süre kullanıcılar için kolay şarj edilebilir olma nedeni ile büyük bir beğeni toplayacaktır.

Gün boyunca elinizden düşüremeyeceğiniz bir akıllı telefona sahip olabilecek olmanızın yanı sıra Samsung Galaxy‘nin serideki diğer modellerinde olduğu gibi S5 ile de yanınızda mini bilgisayar taşıyor gibi hissetmeniz de söz konusu olacaktır. Üstelik incecik yapısı ile şık bir tasarıma sahip olan cihazın her an yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz yapısı cihazı büyük bir beğeni ile kullanacağınızın garantisidir.

Cihaz ile ilgili olarak belirtilen tüm özelliklerin sızdırılan ve resimden yapılan çıkarımlar ile oluşmuş bilgiler olması cihaz ile birlikte başka ne gibi özelliklerin de sunulacağı konusunda merak uyandırmaktadır. S4 ile tanıştığımızda S3 almaktan vazgeçerek S4 almaya karar verenler olduğu gibi yeni bir akıllı telefon almak isteyenlerin de bu cihazın çıkmasını sabırsızlıkla bekledikelri görülmektedir. Her ne kadar Şubat ayı sonunda Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması bekleniyor olsa da 2 Mart’ta tanıtılacağı konusunda da söylentiler bulunmaktadır.

7 Yorum

 1. Cihan Keser Cihan Keser 17 Şubat 2014

  Samsung Galaxy S5 i istiyorum çıkarın artık şu telefonu :))

 2. Erdi Özüağ Erdi Özüağ 17 Şubat 2014

  Samsung, Galaxy Gear ile giyilebilir teknolojiler dünyasının kapılarını açıyor: Galaxy S5 ile akıllı telefon piyasasının rekabetini artırıyor. Adamlar büyüdü de büyüdü maşallah.

 3. Haberler Haberler 17 Şubat 2014

  Samsung, ‘Yeni Exynos 5 octa’yı önümüzdeki hafta tanıtacak: Mobil dünyasının en güçlü çözümlerinden…

 4. Cihan Keser Cihan Keser 17 Şubat 2014

  PCLabs Microsoft da akıllı saat yarışına katılabilir: Apple, Samsung ve LG’nin ardından teknoloji dünyasının d…

 5. Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri 18 Şubat 2014

  Galaxy S4 Mini hakkında süper haber !: Telefon dünyasının beklediği haberlerden birisi geldi ve Samsung Galaxy…

 6. Erdi Özüağ Erdi Özüağ 18 Şubat 2014

  Samsung, Galaxy Gear ile giyilebilir teknolojiler dünyasının kapılarını açıyor: Samsung Electronics Samsung GA…

 7. Teknoloji Oku Teknoloji Oku 21 Şubat 2014

  Android dünyasının iki devi; HTC One ve Samsung Galaxy S4 karşı karşıya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir