İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nokia 3310 Geri Dönüyor mu ?

3310

Dünyanın en büyük cep telefonu firmalarından biri olan ancak bu başarısını akıllı telefonlar hususunda sürdüremeyen NOKIA, Android işletim sistemi kullanmama hususundaki inadını sonunda kırmış görünüyor.

Nokia X modeli ile Android işletim sistemini kullanmaya başladı. Lakin burada asıl sürpriz Haziran ayında NOKIA’dan gelecek habere bağlı görünüyor.

Dünya devi Nokia’nın, 3310 efsanesinin yenilenen versiyonunda Windows işletim sistemi mi yoksa, Android mi kullanacağı merak konusu olmuş durumdadır.

Windows 8 Mobile ya da Android tercihi mi? Sorusunun yanıtı bir kenara dursun, Türkiye’de gelmiş geçmiş en fazla kullanılan telefon modeli olan Nokia 3310 nostalji havası yaratacak gibi görünüyor.

Tamı tamına 125 Milyon satış ile yeryüzünün en çok satan telefon modeli olan 3310’un, yeni modelinde PureView kamera teknolojisi ile 3310, 41 mega piksellik kameraya sahip olacak. Ön kamera tercih edilmeyecek olan Nokia 3310 New’de, orijinal 3310 tasarımı göreceğiz. Sadece dokunmatik panel ve 3 efsanevi tuşun kombinasyonundan meydana gelecek olan telefonda Carl ZEISS optik kamera kulanılacak. 3 inç boyutunda bir dokunmatik panele sahip olacak olan 3310 New, Nokia’nın sadece basit bir 1 Nisan şakası için tasarladığı ancak sonraları ciddiyete taşıdığı bir telefon modeli olma hikayesi ile de dikkat çekici hale gelmiş durumda.

Samsung, Sony, LG, Apple ve HTC’nin piyasadaki rekabetine tekrar ortak olmak isteyen Nokia’nın bunu başarabileceği düşüncesinin sonucu merak konusu.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir