İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nasıl Fenomen Olurum?

ilgi çekiciFenomenlik, pek çok bireyin Sosyal Medya araçları olan, başta Twitter, Instagram, Foursquare ve benzeri platformların hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesi ile daha da revaç bulmuş bulunmaktadır.

Fenomen olmak isteyen binlerce, hatta milyonlarca genç bunun nasıl yapılacağı ile ilgili olarak araştırma yapmaktadır. Şimdi size nasıl fenomen olabileceğinize dair birkaç ipucu vereceğiz.

Twitter’da fenomen olabilmeniz için izlemeniz gereken yolları adım adım yazalım. Ancak, öncelikle şunu belirlememiz gerekiyor, doğal fenomen mi olacağız yoksa tamamen suni mi?

Bu ne demek oluyor?

Doğal yolların izlenilerek doğal bir takipçi kitlesi oluşturarak fenomen olabilirsiniz ancak suni yoldan çok daha kolay bir şekilde, bot, robot veya yazılımların kullandığı twitter kullanıcıları tarafından takip edilebilirsiniz. Bunun için elbette ki takipçi ücreti ödemeniz gerekiyor. O yol kolay olduğu için biz teferruatlı ve zor olan ancak doğal yoldan bahsedelim.

1)      Hashtag kullanımı

Hashtag’lerin kullanımı, takipçi kazanmanız için oldukça fazla rol oynamaktadır. “#bugizma” şeklinde kullanılan ve tag yapılması istenen başlığın önüne # işareti belirtilen hashtag, pek çok kullanıcının tek bir başlık altında fikrini beyan etmesine faydalı olmaktadır.

2)      Takip Edeni Takip Ederim Mantığı

Çoğu Twitter fenomeni, bu şekilde popüler hale gelmiştir. Paylaşımlarından ziyade takip edeni takip ederim mantığı ile profilini ziyaret eden kişilere, o profili neden takip etmelerine dair bir avantaj sağladığını hissettirmiştir.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir