İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Makale Özgünlük Kontrolü Nasıl Yapılır ?

Bir sektör haline gelen makale yazı yazma işi. Bir çok kişi makale yazarlığı yapmaktadır. Sitesi, blogu forumu olan bir çok bireysel ve kurumsal site içerik ihtiyacını satın alarak karşılıyor. Bir yazar ile anlaşmak yerine farklı yazarlardan yani farklı kalemlerden makale almak kaliteyi arttırmaktadır. Biz makale alanların en büyük problemi özgün makale bulamamaktır. Özgünü geçtim satın aldığınız veya siparişle yazdırdığınız makaleyi hızlı bir şekilde kopya mı,alıntı mı  ve ya rewrite nasıl yapılmış tespit etmeniz gerekmektedir. Bu konuda sizlere tecrübelerimi aktarmak istiyorum.

Bir çok kişi makale sistemini denemek iiçin ilk önce kopya içarik atar, sistem sağlam mı teset eder. Sizlerede bu konuda yani özgünlük kontrolü nasıl yapılır?

1- En etkili yöntem manuel(elle ) kontrol etmektir. Nasıl yapabilirim ? Aldığınız veya yazrdırdığınız makalenin içinde 5 cümle seçin ve tek tek google arama motoruna cümle başı ve sonuna tırnak işareti koyun örnek “Sitesi, blogu forumu olan bir çok bireysel ve kurumsal site içerik ihtiyacını satın alarak karşılıyor”  gibi aynı cümle hangi sitelerde varsa önünğze dökecektir.

2- İnternette bulunan bir çok sitede özgünlük kontrolü yaptırabilirsiniz ama çok fazla sağlıklı değil sizlere 1 site vereyim http://smallseotools.com/plagiarism-checker/ bu site fena değil ama bu sitede bazen tam iyi sonuçlar vermiyor. Bu sitede 15 -20 kontrolden sonra ip değiştirmelisiniz. Yani 1 ip ile 15 özgünlük kontrolü yapabilirsiniz.

3- Daha kaliteli ve hızlı bir kontrol istiyorsananız ücretli yabancı siteler var, ücret ödeyip alabilirsiniz.

4-Son olarak ben bir kaç yazılımcıya yazdır program güzel oldu ama google 1-2 günde sistemi ip üzerinden banlıyor.

Makale kontrolü yapmak çok zordur, titizlikle incelemek gerekli.

Bir yorum

  1. Antrakt Sinema Antrakt Sinema 5 Nisan 2014

    Gülhan D. Varank, Mike Goodridge’in Yönetmenlik kitabı üzerine yazıyor Özgünlük, niyet yorganındaki kırk yamadan biri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir