İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

LG 55EA980V Curved Oled ile Tanışın

Her geçen gün farklı sektörlerde yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde artık yeni çıkan ürünlere çok da fazla şaşırmamayı bekliyoruz ancak LG’nin yeni televizyonu yine şaşırmamıza neden oluyor. Siyah Beyaz televizyonlardan Renkli televizyonlara geçtikten sonra hala Plazma, LCD ya da LED televizyonlar ile tanışmamış evler varken Lg karşımıza OLED televizyonu çıkarmıştır.

Dünyanın ilk [saritext]Curved Oled TV[/saritext]’si sloganı ile karşımıza çıkan LG 55EA980V Curved Oled TV, ilk bakışta görüntü kalitesi ile göze çarpmaktadır. Çok ince ve şık bir tasarıma sahip olan bu televizyon Curved teknolojisine yani kavisli bir şekle sahip olması ile de göze çarpmaktadır. bu kavisli yapı ise insan gözüne en uygun biçimde tasarlandığı için görüntü olarak rahatsız olmanız söz konusu olmamaktadır.

İncecik yapısı ve kavisli yapısı sayesinde yay görünümünü andıran televizyonun ekranının 4.3 mm inceliğine sahip olduğu görülmektedir. Bunun yanı sıra 55 inç boyutundaki ilk televizyon olan [pembetext]LG OLED TV[/pembetext], 4 renk teknolojisini kullanmaktadır. Bu teknolojinin aynı zamanda WRGB teknoloji olarak adlandırıldığı görülmektedir. Bunun anlamı ise daha canlı renklere sahip olacak olmanızdır. Bu canlı renkler sayesinde gözlük takmadan da 3 boyutlu görüntüler alıyormuş gibi hissedebilmeniz mümkün olmaktadır. Sadece televizyonun resimlerine baktığınızda bile görüntünün canlılığı sizi büyüleyebilmeyi başarabilmektedir.

Resimlere baktığınız zaman da fark edebileceğiniz gibi netlik açısından baktığınızda LED televizyonlara oranla 100 kat fazla net bir görüntü elde edebilmeniz mümkün olmaktadır. Her bir pikselin ışık kaynağı olduğu görülen televizyonun sorunsuz kontrastı televizyon izleme keyfinizin bambaşka bir boyuta taşınmasına olanak sağlamaktadır. Bu kalite ile sinemada sahip olduğunuzdan daha yüksek bir kalite ile film izleyebilmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca ürün yanında verilen 3D gözlükler sayesinde evde sinema keyfinin mükemmelliğini yaşayabilmeniz söz konusu olacaktır. Üstelik televizyonun sahip olduğu sertifikalara baktığınızda VDE, Intertek, UL, TUV ve THX gibi ünlü görüntü kalitesi sertifikalarına sahip olduğu görülmektedir.

LG-CURVED-OLED-TV1920×1080 piksel yani FULL HD olan televizyonun yanında 3D gözlüklerin yanı sıra bir de harici kamera bulunmaktadır. Bunun yanı sıra televizyonun dış özelliklerine baktığımızda ilgimizi çeken bir diğer özelliğinin arka panelinde kullanılan karbon fiber malzemeden yapılmış olmasıdır. Bilindiği gibi bu malzeme uçaklarda kullanılmaktadır. Bu sayede ürün hem hafif hem de dayanıklı olmaktadır.

Televizyonun kullanıcısına sunmuş oldukları en büyük kolaylıklardan biri de donanımsal özellikleri içerisinde yer alan ve bütünleşik olarak hem karasal yayın alıcısına hem de uydu alıcısına sahip olan özelliğidir. Bu sayede ek bir uydu alıcısı kullanmak zorunda kalmanız söz konusu olmayacaktır.

Sahip olduğu tüm ek özelliklerin yanı sıra televizyonun sahip olduğu ayaklığın hoparlör işlevi taşıdığını da görmek mümkün olmaktadır. 40 w güce sahip olan bu hoparlör ile ses kalitesini hissedilebilir bir ölçüde artırabilmeniz mümkün olmaktadır.

Sahip olduğu özellikleri saymakla bitmeyen LG OLED TV‘nin bir diğer çok işlevsel özelliği de kablolu ve kablosuz internet bağlantısına izin veriyor olmasıdır. Bu sayede televizyona yerli ve yabancı uygulamaları da indirerek eğlencenin dozunu artırabilmeniz mümkün olacaktır. Tabi bu sayede internete girerek film izleme, video izleme gibi işlemleri de rahatlıkla gerçekleştirebilmeniz de söz konusu olacaktır. Bu özelliği ve harici kamerasını kullanarak Skype üzerinden de rahatlıkla görüşmelerinizi gerçekleştirebilmeniz, uzaktaki yakınlarınız ile ailecek görüşebilmeniz mümkün olacaktır.

Cihazın kullanıcılarına sunmuş olduğu harici özelliklerden ve kolaylıklardan biri de uzaktan kumandasında yer almaktadır. Bilgisayarlarınızda bulunan fare imlecine benzeyen bir imleç sayesinde televizyonda daha rahat hareket edebilmeniz mümkün olduğu gibi kumanda size aynı zamanda sesli komut gibi gelişmiş özellikleri de sunmaktadır.

Teknolojik yeniliklere açık olan ve bu yenilikleri ilk kullanmak isteyenler için ideal bir ürün olan LG OLED TV, hayalini kurduğunuz akıllı televizyon ara yüzüne sahip olan ve şık tasarımı ile evinizin havasını tamamen değiştirebilecek olan bir ürün olarak karşınıza çıkmaktadır.

2 Yorum

  1. Bülent Akbulut Bülent Akbulut 21 Şubat 2014

    Bu TV’yi ev hediyesi olarak verecek bir “baba-ana-cinsiyetsiz yiğit” aranıyor :D

  2. webdensiparis.com webdensiparis.com 5 Nisan 2014

    Alan var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir