İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Google Play Store Hataları

Google Play Store Hata veriyorsa ve çözemiyorsanız en yaygın google play store hatalarının çözümlerini sizin için yazdık.

[ayirac]

Artık mobil dünyanın %50’den çok daha fazlasını oluşturan android işletim sisteminin vazgeçilmezi olan Google Play Store kusursuz değil yani hatalar mecvut. Bu sorunların bazıları telefon ve hesap kaynaklı olmasına rağmen bir kısmı da Google Play Store‘dan kaynaklanıyor. Bir oyun indirip eğlenmek istiyorsunuz ya da bir uygulama indirip hayatınızı kolaylaştırmak istiyorsunuz lakin Google Play Store hata veriyor. Biz de sizin için bu hataları inceledik, en yaygın olanları çözümleriyle beraber sizlere sunuyoruz.[ayirac]

Hata 403: İndirme yapılamıyor.

Eğer cihazınızda birden fazla google hesabı kullanıyorsanız bu hatanın çözümü bir hesabınızı doğruladıktan sonra sorunlu uygulamayı silip tekrar yüklemeniz gerekmektedir. Doğrulama işini google hesap ayarlarından yapabilirisiniz. Cihazdan çıkış yapıp tekrar giriş yapmanız gerekmektedir.

[ayirac]

Hata 413: Uygulama güncellenmiyor veya indirilemiyor.

Cihazınızın proxy ayarları veya internet bağlantısı ile ilgili başka bir değişiklik yaptıysanız ağ üzerinde çakışma yaşanıyor olabilir. Bunun için Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store yolunu izleyerek veriyi temizle butonuna ve durmaya zorla butonuna basın. Tekrar Google Play Store’u açtığınızda sorununuz düzelecektir. Eğer bir düzelme olmazsa ayarlarınızı en son çalışan şekline döndürüp veriyi temizledikten sonra cihazınızı yeniden başlatın.

[ayirac]

Hata 491: İndirme veya güncelleştirme yapılamıyor.

Bu hatanın sebebi Google Hesabınız üzerinde cihazınızın hatalı kaydedilmesi ya da kaydın bozulmasıdır. Bunu çözmek için Google Hesabınızı, Ayarlar > Hesaplarım sekmesinden google hesabınızı kaldırın daha sonra web üzerinden Google Play Store’a girerek cihazınızı silin. Cihazınızı yeniden başlatıp tekrar giriş yapın.

[ayirac]

Hata 498: Google Play Store üzerinden yapılan indirmenin bölünmesi.

Bu hatanının sebebi cihazınızda ya da önbellekte yer kalmamasıdır. Bu hatayı çözmek için yapmanız gereken şey arkaplanda çalışan uygulamalardan gereksiz olanları durdurup işinize yaramayan dosya ve uygulamaları temizlemeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın. Eğer sorun çözülmezse güvenli modda açıp önbelleği temizleyin.

[ayirac]

Hata 919: Uygulama çalışıyor fakat açılmıyor.

Bu hatanın temel ve tek sebebi cihazda yer olmamasıdır. Cihazda boş alan açarak bu hatayı çözebilirsiniz.

[ayirac]

Hata 921: Uygulama indirilemiyor.

Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store yolunu takip ederek önbelliğini ve verilerini silin. Bunu yaptığınızda ayarlarınız silinebilir.

[ayirac]

Hata 923: İndirme gerçekleştirilemiyor, Google hesabını senkronize ederken sorun çıkıyor veya hafızada yer yok.

Bu hatayı çözmek için cihazınızdan gerekli olmayan uygulamarı ve google hesabını kaldırmanız gerekmektedir. Bunu yaptıktan sonra cihazınızı güvenli modda açıp önbellek bölümlendirmeyi uyguladıktan sonra sorununuz çözülecektir.

[ayirac]

Hata 927: Google Play Store güncellemesi yapıldığı için uygulamaların indirilememesi.

Bu hatanın sebebi Google Play Store’un aktif halde güncelleme yaptığıdır. Güncellemelerin bitmesinin ardından bu hatayı vermeyecektir. Eğer vermeye devam ederse Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store yolunu izleyerek verileri sil ve durmaya zorla butonlarına basınız. Sorununuz çözülmüş olacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir