İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Galaxy s5 mini ne zaman geliyor !

Samsung Galaxy S5 mini ile beraber bir kez ek olarak amiral gemisi Galaxy S telefonunun tasarımını ,  ek olarak minik boyutlar ve düşük profilli teknik özelliklerle beraber sunuyor .

Yeni kompakt Android akıllı telefonu geçen yılki Galaxy S4 mini’nin 4 . 3 ” boyutlu ekranından enteresan olarak 4 . 5 ” ekran barındırıyor .  Dizayn ise Galaxy S5?inkine çok benziyor .   ” mini ”  takısının eklenmesine ilişkili olarak yalnızca boyutlarda değil ,  teknik özelliklere işaret eden rakamlarda da bazı azalmalar görülüyor .  Netice olarak karşımıza amiral gemisi Galaxy S5?ten ek olarak az kuvvetli bir telefon çıkıyor .

Samsung Galaxy S5 mini’de bir . 4 GHz 4 çekirdekli işlemci ,  bir . 5 GB RAM ,  16 GB dahili hafıza ve 64 GB’ye civarı destekli microSD kart yuvası yer alıyor .  131 . bir x 64 . 8 x 9 . bir mm . ‘lik boyutlara sahip durumda olan telefonda 2100 mAh kapasiteli batarya yer alıyor .  Telefonun gövdesinin suya ve toza dayanıklılığı IP67 sertifikasıyla belgeleniyor .

Galaxy S5?teki 16 megapiksel kamera Galaxy S5 mini’de yerini 8 megapiksel kameraya bırakıyor .  Otomatik odak ve LED flaş özellikli bu kamera Full HD video kaydı da gerçekleştirebiliyor .  Öndeki 2 . bir megapiksel kamera da Full HD video desteğine sahip .

Her ne civarı donanımda bazı eksiltmeler laf konusu olsa da ,   Galaxy S5?in kalp hızı monitörü ,  parmak izi okuyucusu korunmaya devam etmektedir .  Android 4 . 4 KitKat ile yoğun olarak çıkacak bu akıllı telefonda Galaxy S5?teki benzeri TouchWiz kullanıcı arayüzü ve program tabanlı özellikler de bulunacak .

Samsung Galaxy S5?in kara ,  beyaz ,  cereyan mavisi ve bakır altın nitelik seçenekleriyle piyasaya çıkacak .  Güney Koreli firma telefonun fiyatını açıklamadı ,  ancak bir an önce bu ayın başlarında Rusya’da piyasaya çıkacağı bildiriliyor .  Galaxy S5 mini’yi bir sürü yakında Türkiye’de de göreceğiz .

 

samsung-galaxy-s5-mini-010714-91-e1404205623980

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir