İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Galaxy S4 Modelinin Teknik Sorunları

Son yılların en gözde markalarından olan Samsung özellikle Galaxy S4 modeli ile büyük bir çıkış yakalamıştır. Samsung modelleri arasında en çok satan model olarak bilinen Samsung Galaxy S4 aslında kullanım açısından çokta sorunsuz bir telefon değildir.

[mavitext]Galaxy S4 kullanıcılarının en büyük sorunlarından olan şarj sıkıntısıdır.[/mavitext] Tüm akıllı telefonlarda şarj sıkıntısı olmasına rağmen bu durum Galaxy S4 modelinde çok daha fazladır. Zengin uygulamaları ile sürekli kullanım isteği uyandıran bu telefonda şarj diğerlerine oranla çok daha erken bitiyor. Kullanıcılar tarafından en çok sıkıntı yaratan durumlardan bir diğer ise Wİ-Fİ ağına bağlanamama sorunudur. Wİ-Fİ açık olduğu halde telefon bağlanmıyor, bağlandığı zaman ise sık sık kopmalar yaşıyor.

Galaxy S4 modeli birçok akıllı özelliği ile piyasaya sürüldü ve kullanıcılar tarafından en çok tercih edilme sebebi olarak biliniyor. Fakat telefonda bazı akıllı özellikle kullanılamıyor. Telefonun teknik sorunlarından dolayı akıllı ekran, akıllı kaydırma veya akıllı duraklatma gibi birçok özellikte sıkıntı var.

Uygulamalar açık olsa bile bazen hiç çalışmıyor bazen ise yalnızca aşırı ve direk aydınlık ortamda çalışıyor. Bu ise telefonun yeteri kadar teknik donanımla üretilmediğini gösteriyor. Ayrıca telefonun en büyük teknik sorunlarından biri ise telefonun dinini Türkçe ayarlasanız bile ayarlar kısmındaki birçok seçenek hala İngilizce olarak karşınıza çıkıyor. Ayrıca konuşurken arada kapanmaların yaşanması yine telefonun sorunlarından birisidir.

Telefon markaları arasında lider konumda olan Samsung ne yazık ki Galaxy S4 modeli ile tam olarak istenileni veremedi.

Ama Galaxy Ace serisinden sonra sorunları olmasın rağmen S4 ve S3 en çok satılan modeller listesinden henüz düşmedi. 2015 satış rakamlarına göre S4 tercih eden kullanıcı sayısı artmış 2014 yılına göre.

2 Yorum

  1. Batuhan Kılınç Batuhan Kılınç 10 Haziran 2017

    Samsungun eski telefonları özellikle Galaxy S4 modeli teknik sorunlarıyla son zamanlarda çok konuşulur oldu. Yeni telefonlarında bu tip sorunlar azalmış olsa da zamanında bu sorunlardan dolayı kaybettiği müştelerileri arasında ben de varım…

  2. ferhat şirin ferhat şirin 12 Ağustos 2017

    sadece sarjı buyuk sorun değil bir sorun daha var telefon kısa zaman içerisinde yavaşlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir