İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Android vs IOS

Android vs IOSAndroid ve iOS savaşının hemen hemen en ateşli dönemini yaşıyoruz demek çok da yanlış bir tabir olmayacaktır.

Zira Android, Google desteği ile geliştirilen bir platform olmasına karşın Apple’ın iOS atakları durmak bilmemektedir. Bireylerin, cep telefonu, bilgisayar, kol saati, tablet ve hatta televizyon alırken en kararsız kaldıkları yer olan Android mi, iOS mu? Sorusunun cevabını bu makalemizde bugizma.com olarak vermeye çalışacağız.

1)      Android vs iOS – Avantaj / Dezavantaj

Android kesinlikle fiyat açısından bir adım öndedir. Çünkü Apple firması, iOS’u elit kılmak adına androide nazaran oldukça fazla bir fiyat politikası izlemektedir.

Android’in ana ekranını, kişiselleştirme gibi bir durum söz konusu iken Apple tasarladığı hiçbir temada kullanıcının Android’deki kadar kişiselleştirme yapmasına izin vermemektedir.

Android, geliştiricileri tarafından oldukça fazla destek görüyor. Her gün, her hafta yüz binlerce uygulama yayınlayan Android, iOS’ta geliştirilen uygulamalardan bir adım öne geçmiş oluyor.

Android kullanmak isteyen bir kullanıcı, örnek olarak cep telefonu kategorisinde aşağıdaki şekilde seçenekleri bulunuyor. Ancak iOS kullanmak isteyen bir kullanıcı iPhone almak zorunda.

HTC

Samsung

ALCATEL

Huawei

LG

SONY

Yukarıdaki marka listesi çoğaltılabilir.

Apple Jailbreak dediğimiz ekstra özellikler kazandırılmak için yapılan bir işlem olan kırma işlemini onaylamıyor ve servis dışı bırakıyor. Oysa Android işletim sistemine sahip tüm cihazlar için ROM kullanma işlemi serbest bırakılmış durumdadır.

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir