İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2014-2015 AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU KAYIT TARİHLERİ AİO

AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU KAYIT VE KAYIT YENİLEME TARİHİ NE ZAMAN

Eğitim bölümümüzde okullar, kayıtlar ve eğitim ile alakalı haberleri sizler için yayınlamaya ve bilgi vermeye devam ediyoruz. Eğitim ile alakalı bütün verileri bulabileceğiniz sitemizde size bu yazımızda Açık Öğretim Ortaokulu olan AİO kayıt tarihlerini ve kayıt yenileme tarihleri hakkında bilgiler vereceğiz.

[sociallocker]

Açık ilköğretim okulu, açık öğretim ortaokulu 2014-2015 kayıt tarihleri ve kayıt yenileme tarihleri yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.
AİO Açık Öğretim Ortaokulu kayıt tarihleri kayıt yenileme tarihleri 21 Temmuz 2014 Pazartesi başlayacak ve 12 Eylül 2014 Cuma günü sona erecektir. 21 Temmuz da başlayan açık öğretim ortaokulu kayıtlarına müracaat edecek öğrenciler ve kayıt yenileyecek olanlar, kayıt işlemlerinin ne zaman biteceğini ve kayıt parasını kaç ücret olacak diye heyecan etmeye başladıkları şu günlerde Açık Öğretim Kayıtlarıyla alakalı verileri sizler için derledik.

Açık Öğretim Ortaokulu Kayıt Parası Ne kadar?

2014-2015 senesi Açık Öğretim Ortaokuluna yepyeni kayıt yaptıracak öğrenciler için kayıt parası 10 TL’dir. Bununla Birlikte Kayıt işlemlerinin yapılacağı Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi hesaplarına da bununla birlikte 5 TL yatıracaklardır.

Açık Öğretim Ortaokulu Kayıt Parası Hangi Bankalara Yatırılacak?

Açık Öğretim Ortaokulu kayıt ile alakalı paralar şu bankalara yatıracaktır;

Halk Bankası
Ziraat Bankası
Vakıfbank

Açık Öğretim Ortaokulu Sınavı Ne Zaman?

2014-2015 Açık Öğretim Ortaokulu imtihanları 19 Ekim 2014 tarihinde yapılacaktır. Açık Öğretim ortaokulu imtihan giriş belgeleri 13 Ekim tarihinde yayınlanacaktır.

Açık Öğretim Ortaokulu Yepyeni Kayıt İşlemleri Nereden Yapılıyor?

2014-2015 Açık Öğretim Ortaokulu yepyeni kayıt işlemleri için Halk Eğitim Merkezlerine ve Mesleki eğitim Merkezlerine müracaat edilerek kayıt işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Kimler Açık Öğretim Ortaokuluna Kayıt Yaptırabilirler?

Açık Öğretim Ortaokulu resmi sitesinden edinilen verilere göre açık ilköğretime yani açık öğretim ortaokuluna,
– Örgün eğitim kurumları için belirlenecek olan eğitim-öğretim senesi başlangıç tarihi itibarıyla 14 yaşından gün alanlardan;
– İlkokul mezunları ve 4. sınıfı sonlandırmış olanlar,
– İlköğretim okullarının 5, 6, 7, ya da 8. sınıfından ayrılanlar ile ortaokul ya da imam hatip orta okulunun 5, 6, 7 ve 8. sınıfından ayrılanlar,
– Ortaokuldan ayrılanlar ya da ortaokulu dışarıdan bitirme imtihanına başvurup mezun olamayanlar,
– Yetişkinler II. Kademe Eğitimi Başarı Belgesi ile yetiştirici ve tamamlayıcı basit Eğitim-B kurs belgesi olanlar (17 Eylül 2012 tarihinden önce II. kademe belgesi alanlar 6. sınıftan bu tarihten ardından alanlar 5. sınıftan Açık Öğretim Ortaokulu’na başlatılırlar),
– Yurt dışında eğitim görüp en az ilköğrenim 4. sınıfını bitirenler seviyesinde denklik belgesi olanlar, Açık Öğretim Ortaokulu’na kayıt yaptırabilir. Ancak; özel eğitime muhtaç, tutuklu hükümlü , ıslah evindekiler ve bir yıldan pek süreli kamu görevlisi ebeveynine ilişkili olarak yurt dışına çıkmak zorunda kalanlarda yaş sınırı aranmaz.

kayityenileme [/sociallocker]

Bir yorum

  1. mehmet bağcı mehmet bağcı 28 Temmuz 2015

    çok güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir