WordPress hesabınız güvende mi?

WordPress yönetici hesabınız güvende mi? WordPress yönetici şifreniz brute force atakları ile çözüldüğünde sitenizi koruyacak bir önleminiz var mı?

Rublon Account Security eklentisi WordPress hesabınızı ileri düzeyli bir koruma katmanı altına alıyor. 2 adımlı kimlik doğrulama özelliği sayesinde güvenilir cihazlarda tek seferlik doğrulama yapmanız yeterli olacaktır.

Rublon WordPress hesabınızı nasıl korur?

Bütün kullanıcılar için anında koruma.

2 adımlı kimlik doğrulama çözümüne sahip Rublon bütün kullanıcı hesaplarında tek tıklama ile çalışır. Herhangi bir yazılım yüklemenizi gerektirmez. Bütün kullanıcı hesapları E-Posta ya da Mobil Uygulama doğrulaması ile otomatik olarak koruma altına alınmış olur.

Tek kullanımlık şifreler yok

Geleneksel 2 adımlı doğrulama çözümleri kullanıcılardan her giriş işleminde tek kullanımlık şifre girmelerini talep eder. İnsanlar her giriş adımında tek kullanımlık şifre girmekten pek hoşlanmazlar. Rublon farklıdır. E-Posta adresinize gelen doğrulama postasını onaylamak ya da Rublon QR kodunu okutmak güvenli giriş işlemi için yeterlidir.

Kullanımı çok kolaydır. Ekstra ayarlama gerektirmez

Güvenliği arttırmayı çok basit bir hale getirdik. Rublon’un varsayılan iletişim kanalı e-posta’dır. Kullanıcılar için eğitim gerektirmez. E-Posta doğrulaması ile kimlik doğrulama özelliği ,rahat ve yaygın kullanılan bir yöntemdir. Rublon WordPress için önceden yapılandırılmıştır. Sizin herhangi bir ayar yapmanıza gerek duymaz. Eğitim videoları ile ayarları öğrenmek için zaman kaybetmenize neden olmaz.

Geçici olarak giriş yapma özelliği

Geçici olarak herhangi bir cihazdan giriş yaptınız. Daha sonra çıkış yapıp tekrar girmeyi denediğinizde kimlik doğrulama işlemini yapmadan giriş yapamazsınız. Özellikle herkesin kullanımına açık olan alanlarda bu önlem sizi koruyacaktır. Ayrıca çıkış yapmayı unutsanız bile güvenilir cihazlardan oturum açtığınız hesabı sildiğinizde anında çıkış yaparsınız.

WordPress güvenlik eklentileri arasında en köklü çözümü sunan Rublon tamamen ücretsiz.

Detaylı Bilgi: http://wordpress.rublon.com/

Ücretsiz Rublon Account Security WordPress eklentisini indir

Kategori: Wordpress

Hakkında

Sitede paylaştığım konuları özgün ve sade bir anlatımla siz okuyuculara sunmaya gayret gösteriyorum. Olumlu/olumsuz düşüncelerinizi iletişim sayfasından belirtebilirsiniz mutlaka dönüş yapılacaktır.

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Deniz Kural dedi ki:

    Rublon hakkında bilgim yoktu, eklentiyi hemen kuruyorum siteme, teşekkürler.

  2. orhan doğan dedi ki:

    Hesabımızın güvenliği bence önemli. Bilmemiz gereken kurallar için güzel yazı olmuş. Teşekkürler.

  3. Furkan EMEK dedi ki:

    Faydalı bir yazı olmuş teşekkürler. Meğer sitem güvende değilmiş.