WordPress Eklenti Yükleme ve Kurulumu

wordpress-eklentiWordPress’ in bu kadar çok tercih edilmesinde ki en büyük etkenlerden biri şüphe yok ki binlerce eklentisi bulunmasından dolayıdır. Hiçbir webmaster ve site sahibi eklentisiz WordPress kullanmaz. Gerek istenmeyen yorumlar olsun, gerek seo ayarları olsun birçok eklentiye ihtiyaç duyulur.

WordPress Eklentileri

Binlerce eklentinin amaçları farklı olsa da tek bir yerde toplanmaktadır ve aynı hizmet için uğraş göstermektedir. İşte sitemize eklenti yüklememiz için ihtiyacımız olanlar;

  1. Hostingimize bağlanabilmemiz için host paneli veya FTP programı.
  2. Eklentiyi hostingimize atabilmemiz için internet bağlantısı.
  3. Eklentiyi kurmak (aktif etmek) için WordPress admin paneli.

Yukarıdakilere şüphe yok ki herkes sahiptir. Şimdi eklenti kurulum ve aktifleştirmesine geçelim ;

  1. Eklenti dosyalarını klasörle birlikte “/wp-content/plugins/” dizinine upload ediyoruz.
  2. WordPress admin panelinden “Eklentiler/Yüklü Eklentiler” sekmesine girdikten sonra eklentimizi “Etkinleştir” seçeneği ile kuruyoruz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra eklentimiz kullanıma hazır bir konuma gelmektedir. Her eklentinin bir ayar sayfası bulunmaktadır ve kesinlikle sol menüden kendinize göre ayarlarınızı düzenleyin

 

Kategori: Wordpress

Hakkında

Sitede paylaştığım konuları özgün ve sade bir anlatımla siz okuyuculara sunmaya gayret gösteriyorum. Olumlu/olumsuz düşüncelerinizi iletişim sayfasından belirtebilirsiniz mutlaka dönüş yapılacaktır.