LG G3 ile ilgili merak edilenler

LG  hafta içerisinde tanıttığı LG G Pro 2 ile mobil cihaz kategorisine yepyeni bir ürün ek olarak eklemişti. Fakat firmanın 2014 senesinde süreceği bir popüler cihaz G Pro 2 olmayacak. LG aracılığıyla Güney Kore medyanına yapılmış olan açıklamada G Pro 2’nin Samsung’un heyecanla beklenen yepyeni akıllı telefonu Galaxy S5 ile direk rekabete girmeyeceğinin belirtilmesi ile gözler LG G3‘e çevrildi.

 

Söz konusu akıllı telefona işaret eden veriler şimdilik net olmasa da, bu bilgi ve dedikoduları sizler için bir araya getirdik.

 

Çıkış tarihi

Güney Kore menşeili Asiae sitesinin haberine yönelik , LG G3 17 Mayıs tarihinde piyasada olacak. LG G2’nin geçen yılın eylül ayı içinde piyasaya sunulduğu düşünülünce, G3 için argüman edilen bu tarih kulağa belli bir süre erken geliyor. Fakat akıllı telefonun Galaxy S5 ile rekabete gireceği göz önüne alınınca 17 Mayıs iddiası belli bir süre ek olarak mana kazanıyor.

LG-G3-conceptEkran, kamera ve işlemci

LG G3’ün çıkma tarihi için 17 Mayısı meydana atan Asiae, akıllı telefonun 2560 x 1440 megapiksel çözünürlüğünde ve LG G2’nin belli bir süre ek olarak kocaman bir ekranla geleceği bilgisini paylaştı. LG G2’nin 5.2 ” büyüklüğünde bir ekrana sahip meydana geldiği düşünülünce, LG G3’ün de 5.5 ” ya da dolaylarında büyüklükte bir ekranla gelmesi mümkün gözüküyor.

Kamera konusundaki ayrıntılar ise şimdilik epeyce kısıtlı. Halihazırda LG G3’ün 16 megapiksel arka kamera barındıracağı iddiası dışarısında bir bilgi meydana çıkmış değil.

LG G3’ün sekiz çekirdekli bir işlemci barındıracağı söyleniyor. Bu da cihazın bir amiral gemisi telefondan beklendiği ölçüde çabuk olacağı manasına geliyor.

 

Özellikler

2014 yılı içerisinde (Mayıs beklentisi vardır) piyasada olacak olan LG akıllı telefonların tamamında parmak izi tarama teknolojisi yer alacağı argüman edilse de, LG G Pro 2’nin tanıtılmasıyla beraber bu iddianın gerçeğe dönüşmeyeceği anlaşılmıştı. LG G Pro 2’nin tanıtım toplantısında konuşan LG yöneticileri, LG G3‘te biyometrik kimlik doğrulama ile ilgili bütün seçeneklerin değerlendirileceğini belirtmiş ve hem bir parmak izi tarayıcısının hem bir de iris tarama teknolojisinin ihtimaller içinde yer aldığını doğrulamıştı.

 

Kategori: Teknoloji

Hakkında

Sitede paylaştığım konuları özgün ve sade bir anlatımla siz okuyuculara sunmaya gayret gösteriyorum. Olumlu/olumsuz düşüncelerinizi iletişim sayfasından belirtebilirsiniz mutlaka dönüş yapılacaktır.

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Mobil Teknoloji dedi ki:

  LG G3′e dair dedikodular ve merak edilenler: LG bu hafta içinde tanıttığı LG G Pro 2 ile akıllı telefon katego…

 2. İnceleme Tv dedi ki:

  LG G3, Galaxy S5’in satışlarını etkiler mi?

 3. Mobil Teknoloji dedi ki:

  LG G3′te kimlik doğrulama için parmak izi veya iris tarayıcısı bulunabilir: LG bu yıl içinde piyasaya çıkması …

 4. Haberimport.com dedi ki:

  LG G3 hakkında ki söylentiler netlik kazanmaya başladı

 5. Haber Bizde dedi ki:

  lg g3, galaxy s5’ı ortadan kaldırabilir

 6. Ahmet Tokyüz dedi ki:

  LG G3 Cephesinde Yeni Gelişmeler Yaşanıyor! –

 7. İnceleme Tv dedi ki:

  LG G3 Mayıs ayında tanıtılacak!

 8. Mobil Teknoloji dedi ki:

  LG G3, Galaxy S5’in satışlarını etkiler mi?

 9. Mobil Teknoloji dedi ki:

  HABER TEKNO: LG G3 GÖZ TARAYACI VEYA PARMAK İZİ TARAYICI İLE GE…

 10. Mobil Teknoloji dedi ki:

  Hem parmak izi, hem de göz!: iPhone 5S parmak izi okuyor; Galaxy S5…