Güncel seo teknikleri

Sitelerini belirli bir düzeyde optimize etmiş, özgün içeriklerini düzenli olarak girmiş webmaster adayları için artık bazı SEO tekniklerini uygulama vakti gelmiş demektir. Sizlere önereceğimiz organik SEO çalışmalarını düzenli ve istikrarlı bir şekilde uyguladıktan sonra sitelerinizde bir süre sonra gözle görülür bir hareket olacaktır. Bu konuda aşırıya kaçmamanız, tavsiye ettiğimiz teknikler dışında fazla teknik göz çıkarmaz mantığıyla yeni arayışlara girmemeniz önemle rica olunur.

Sitenizi önceki makalelerimizde tavsiye ettiğimiz aşamaya getirdikten sonra ilk tavsiyemiz, içeriği sitenizinkine yakın (aynı olmayacak) bir siteden makale tanıtım yazısı almaktır. Makale içerisinden anahtar kelimelerinizde siteniz vereceğiniz linkler, GOOGLE gözünde sağlam bir referans olacaktır. Tanıtım yazılarında linkleme yapacağınız makalelerde okuyucu odaklı ve kesinlikle 0 özgün olmalıdır. Aksi halde hiçbir işe yaramayacaktır ki zaten tanıtım yazısı alan siteler de bu yazıyı kabul etmeyeceklerdir. Tanıtım yazısını ilk ay en fazla 2-3 siteden almanız yeterlidir.

guncel-seo-teknikleri-seoyapimi-bugizmaİkinci tavsiyemiz, sitenizin adı ya da sloganıyla sosyal medya hesapları oluşturmanızdır. Sosyal medyanın gücünü GOOGLE da önemle vurgulamaktadır. Oluşturulan sosyal medya hesaplarında belirli bir kitle kazanana kadar sitenize girdiğiniz içerikler dışında da bazı paylaşımlar yapmanız gerekecektir. Yani sitenizde yayınladığınız bir yazının linkini sosyal medya hesaplarında 50’şer kelimelik açıklamalarla paylaştıktan sonra, gün içerisinde benzer kategorilerde linksiz paylaşımlar da yapmanız sosyal medya hesaplarınıza kitle çekmek için işe yarayacaktır.

Bu iki çalışma ile sitenize bir miktar dışarıdan link kastıktan sonra çalışmaların etkisini göstermesi için biraz beklemeniz gerekiyor. Dışarıdan alınan referans linkler sitenizde hemen etki göstermeyecektir. Bu arada siteyi her gün özgün içeriklerle beslemeye devam ediyoruz.

Son olarak da hala çok etkili olan imleme çalışmalarına geçeceğiz. Sitenizde yayınladığınız bir içeriğin GOOGLE üzerinde hızlı listelenmesi için imleme şarttır. Yazdığınız bir içeriği yüksek PR imleme servisleriyle destekleyebilirsiniz.

Bu konuda arama motorlarında “imleme siteleri” etiketi ile yapacağınız aramalarda birçok site göreceksiniz. Bu servislerden birkaçını imleme işlemleriniz için kullanabilirsiniz. Türkçe içerik için, yerli imleme sitelerini kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Kategori: Webmaster

Hakkında

Sitede paylaştığım konuları özgün ve sade bir anlatımla siz okuyuculara sunmaya gayret gösteriyorum. Olumlu/olumsuz düşüncelerinizi iletişim sayfasından belirtebilirsiniz mutlaka dönüş yapılacaktır.

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Picardes dedi ki:

  Abone olun, güncel Backlink ve SEO teknikleri kaçırmayın!

 2. Bityavrusu.com dedi ki:

  WordPress için Güncel ve En İyi Seo Eklentileri | | WordPress,Oyun,Seo

 3. seozom dedi ki:

  seozom artık online. İnternet sitemizden güncel seo tekniklerini ve sektör haberlerini takip edebilirsiniz..

 4. Bist Analiz dedi ki:

  hakkında engüzel ve güncel kaynak yine ‘ın kendisinden: okuyun. Başlamak isteyenlr için eniyi seo kaynağı

 5. seozom dedi ki:

  Güncel Backlink Oluşturucu – Ücretsiz: olarak sizler için seo açısından kullanışlı bir to…

 6. Bist Analiz dedi ki:

  WordPress için Güncel ve En İyi Seo Eklentileri | | WordPress,Oyun,Seo

 7. Bityavrusu.com dedi ki:

  Vob-Seo-Scalp sistem yazılımımız güncel sinyaller. ayrıntılı bilgi için

 8. Seo Hocası dedi ki:

  Viop Seo Scalp sistem yazılımımız güncel getiri raporu , son overall 3,5 aylık 45.800 net puandır.

 9. Tolga KARAKILIÇ dedi ki:

  Güncel sanatın 2013’ü » AGOS via

 10. merve unsal dedi ki:

  seozom artık online. İnternet sitemizden güncel seo tekniklerini ve sektör haberlerini takip edebilirsiniz..

 11. Seo Hocası dedi ki:

  Hocası olarak en güncel backlink kaynaklarını aracı ile takip etmekteyiz.

 12. hakan dedi ki:

  Hocam çok faydalı bilgi işime yaradı teşekkürler.