Apple saat (iWatch) geliyor !

Apple’ın önce giyilebilir aleti olacak iWatch ile ilgili her geçtiğimiz gün yepyeni bilgiler meydana çıkıyor. Akıllı saat ile ilgili en en en son çıkan bilgi, iWatch’un 2 Haziran’da tertip edecek WWDC 21014’te tanıtılmayacağına işaret ediyordu ki bu şekilde de oluyor. Apple, etkinlikte akıllı saati mahaline iOS 8 ve OS X Yosemite isimli yepyeni işletim sistemlerini görücüye çıkardı. Nikkei’ye yönelik ise iWatch, ekim ayı içinde indirilmeye sürülecek.

Apple, iWatch üzerindeki çalışmalarında sürat kesmeden devam etmektedir. Nikkei’nin paylaştığı bilgiler aralarında akıllı saatin oval OLED bir dokunmatik ekrana sahip olacağı, akıllı telefonlardan iştirak eden iletileri okuyabileceği, kullanıcıların yaktığı kaloriyi, uyku düzenini, kan şekeri ve kandaki oksijen düzeyi benzeri sıhhat verilerini toplayabileceği anlam ediliyor.

Parça üreticiler ile iyi bir işbirliği aralarında durumda olan Apple, Nikke’nin dediğine yönelik maaş 3 ile 5 milyon aralarında iWatch üretecek. Piyasa süreceği ürünün sıhhat pazarında ne türlü kullanılabileceği ile ilgili da kafa yoran şirket, pekçok sıhhat kuruluşu ile müzakerelerini sürdürüyor.

iwatchCUT_2497756b

Kategori: Teknoloji

Hakkında

Sitede paylaştığım konuları özgün ve sade bir anlatımla siz okuyuculara sunmaya gayret gösteriyorum. Olumlu/olumsuz düşüncelerinizi iletişim sayfasından belirtebilirsiniz mutlaka dönüş yapılacaktır.